دندانپزشکی کودک در مشهد

دندانپزشکی کودک و اطفال در مشهد :

در کلینیک دندانپزشکی کودکان در مشهد، متخصصین دندانپزشکی کودکان و نوجوانان بین ۳ تا ۱۵ سال را مورد معاینه و درمان قرار می‌دهند.

گاهی کودکانی با سنین پایین‌تر به‌خصوص در رده سنی ۳ تا ۵ سال به علت ناتوانی در همکاری با دندانپزشک به بخش دندانپزشکی ارجاع داده می‌شوند و به شکل بیهوشی و تحت داروی آرام‌بخش درمان می‌شوند.

دندانپزشکی کودک در مشهد

برای رزور وقت دندانپزشکی در مشهد میتوانید با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید :

05191001415

دندانپزشکی کودک مشهد

ارائه خدمات در این بخش به اشکال مختلف انجام می‌شود که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- فلوراید تراپی در دندانپزشکی کودک و اطفال در مشهد

یکی از فرایندهای متداول و مرسوم در بخش دندانپزشکی کودک درمشهد برای تقویت ساختار دندان‌های کودکان استفاده از فلوراید می‌باشد. ماده فلوراید اگر به شکل مناسب در اختیار دندان قرار بگیرد، موجب تقویت و استحکام بافت دندان دربرابر املاح معدنی موجود در مینای دندان شده و مانع پوسیدگی دندان می‌شود.

برای انجام فلورایدتراپی دندان‌های کودک با فرچه مخصوص تمیز می‌شود و هنگامی‌که محیط موردنظر بدون رطوبت بزاق شد، ماده فلوراید بر روی سطح دندان مالیده می‌شود و این عمل در طی ۶ ماه دوباره تکرار می‌شود؛ تا حاصل کار رضایت‌بخش شود.

توجه : میتوانید قبل از مطالعه این مطلب ، مطالب مرتبت با ترس کودک از دندانپزشکی و اطفال در چه سنی شروع به دندان دراوردن میکنند  را مطالعه کنید

2- فیشور سیلانت تراپی

دندان‌های آسیای دائمی کودکان دارای شیارهای عمیقی می‌باشد که به دلیل ناتوانایی کودکان در امر پاک‌سازی این دندان‌ها، امکان پوسیدگی در این نوع دندان‌ها بسیار زیاد است؛ بنابراین دندا‌نپزشک متخصص این سطوح شیاردار را آماده می‌سازد و با مواد مخصوصی این شیارها را می‌پوشاند.

که ما در کلینیک دندانپزشکی کودک و اطفال در مشهد با توجه به تجربه ای که داریم این خدمات با کیفیت بالا به شما ارائه میدهیم

به‌این‌ترتیب باعث مهروموم شدن دندان‌های کرسی می‌شود و مواد غذایی از سطح آن‌ها لیز خورده و در این شیارها گیر نمی‌کند.

بهتر است هر ۶ ماه این سیلانت ها چکاب شوند زیرا امکان دارد، گاهی مواقع به دلیل نازکی مواد شیار پوش منجر به تکه‌تکه شدن آن‌ها شده و همراه بزاق و مواد غذایی از کنار محل‌های لب‌پریده به زیر شیار پوش نشت کند و پوسیدگی‌های بزرگ‌تری را ایجاد کنند.

3- ترمیم دندان‌های پوسیده شیری و دائمی در دندانپزشکی اطفال در مشهد

در بعضی شرایط احتمال پوسیدگی‌های دندان کودکان وجود دارد دندانپزشک متخصص کودکان در کلینیک دندانپزشکی کودک در مشهد با ابزار و تجهیزات مخصوص برای از بین بردن این پوسیدگی‌ها آمادگی دارد و می‌تواند با استفاده از مواد همرنگ دندان یا به‌وسیله آمالگام دندان‌های کودک را ترمیم ببخشد. در بعضی مواقع پوسیدگی به فضای بیشتری کشیده شده است و وارد فضای پالپ دندان شده است در این مواقع دندانپزشک اقدام به درمان عصب دندان می‌کند و سرانجام دندان را پر نموده و ترمیم را تکمیل می‌کند.

  • در هنگامی‌که کودک با درد مداوم و شدید به کلینیک مراجعه کند، دندانپزشک ناچار است عصب دندان را معالجه کند. زمانی که دندانپزشک دریابد میکروب‌ها تنها ناحیه تاجی را فراگرفته‌اند و هنوز به ریشه نرسیده‌اند، می‌تواند عصب ناحیه تاجی را از بین برده و ناحیه ریشه را همچنان حفظ ‌نماید، این فرایند در اصطلاح دندانپزشکی پالیوتومی یا از بین بردن پالپ ناحیه تاجی دندان نامیده می‌شود؛ اما درصورتی‌که عفونت به ریشه برسد، دندانپزشک ناچار است کانال عصبی ریشه را حذف کند.

این امر به‌وسیله ابزار و وسایل خاصی انجام می‌شود تا ریشه دندان را پاک‌سازی و عاری از عفونت شود؛ به این شیوه درمانی پاپکتومی یا حذف کلی پالپ ناحیه تاجی و ریشه‌ای دندان می‌گویند.

5- نگه‌دارنده فضای خالی‌شده در دندانپزشکی کودک در مشهد

وقتی دندان شیری خیلی زود از دست برود، امکان حرکت دندان‌های جانبی به فضای خالی وجود دارد. در این شرایط دندانپزشک کودکان قالبی از دهان کودک می‌سازد تا به این روش فضای دندان ازدست‌ رفته حفظ شود و امکان رویش دندان دائمی زیرین فراهم شود؛ همچنین از نهفتگی دندان دائمی زیرین یا رویش آن در فضای نادرست جلوگیری شود.

دندان کودکان خود را به متخصصان دندانپزشکی پارمیس در مشهد بسپارید

با مراجعه مرتب به یک دندا‌نپزشک خوب سلامت دهان و دندان اطفال تضمین می‌شود. بهتر است قبل از این‌که مشکلات دهان و دندان آغاز شوند، مراقبت از دندان‌ها را شروع کنیم و نگذاریم بیماری به مراحل درد یا حادتر برسد. همچنین ارتودنسی کودکان از مهم‌ترین خدمات دندانپزشکی می‌باشد که اگر هر چه زودتر اقدامات لازم برای ارتودنسی انجام شود، نتیجه بهتری به دست خواهد آمد.

دندانپزشکی کودکان در مشهد به چه معناست؟

کودکان درگیر با بیماری‌های مختلف دهان و دندانی احتیاج به خدمات کاملاً متفاوت در مقایسه با خدمات کلینیکی بزرگ‌سالان دارند همچنین ارائه خدمات درمانی و رفتاری انجام‌شده بر روی دندان‌های اطفال، ویژه کودکان می باشد که ما در کلینیک پارمیس تخصصی دندانپزشکی کودک و اطفال در مشهد این خدمات را به شما ارائه میدهیم .

به همین علت جهت مقابله، پیشگیری، درمان و برطرف کردن مشکلات خاص کودکان نیازمند شاخه دندانپزشکی خاص تحت عنوان دندانپزشکی کودکان هستیم.

در این صورت هرگاه با مشکلات دندانی کودک خود مواجه شدید، باید به‌طور مستقیم به دندانپزشک کودکان و نه دندانپزشک عمومی مراجعه کنید.

متخصصین دندانپزشکی کودکان و اطفال در مشهد چه وظایفی بر عهده‌دارند؟

  1. معاینات کامل و دوره‌ای دهان و دندان از طفل تازه دندان درآورده، کودکان نوپا و مادران این کودکان
  2. کمک به حفظ و بهبود بهداشت دهان و دندان کودک
  3. هر نوع مراقبت‌های پیشگیرانه جهت تمیز کردن و شستشوی تخصصی دندان کودکان، شناساندن محصولات مناسب جهت دندان‌های کودکان و دادن رژیم غذایی مناسب برای حفظ و سلامتی دندان‌های کودکان
  4. انجام مشاوره در رابطه با عادت‌های دهانی کودکان به‌عنوان‌مثال در مواردی که کودک عادت به مصرف شیشه، پستانک و مکیدن انگشت داشته باشد.
  5. درمان به‌موقع و ارزیابی دندان‌های کج و اصلاح بایت نامناسب دندان‌ها به‌وسیله ارتودنسی کودکان
  6. ترمیم حفره‌های دندان برای سنین پایین
  7. تشخیص بیماری‌های دهان و دندان کودکان که منشأ آن بیماری‌های زمینه ای نظیر دیابت، نقص مادرزادی قلبی، آسم، تب یونجه یا اختلال کمبود توجه و بیش فعالی می‌باشد در کلینیک دندانپزشکی کودکان در مشهد.
  8. مشکلات و بیماری‌های لثه مانند زخم‌ها، مخاط و بیماری‌های پریودنتال در کودکان را برطرف می‌کند.
  9. دندانپزشک کودکان قادر است کلیه آسیب‌دیدگی‌های دندانپزشکی نظیر دندان‌های شکسته، دستکاری‌شده و جابجا شده را اصلاح و ترمیم نماید.

آیا دندانپزشکی کودکان اهمیت دارد؟

مراقبت‌های اولیه و پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان برای کودکان بسیار اهمیت دارد. باید دانست دندان‌های شیری تا هنگامی‌که دندان‌های دائمی رشد کنند از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار می‌باشند.

مراقبت‌های صورت گرفته درزمینه‌ی دندانپزشکی اطفال می‌تواند، کمک بزرگی به رشد نرمال و طبیعی دندان‌های دائمی سالم، کمک به جویدن و شیوه درست بیان کلمات داشته باشد؛ همچنین نباید مراقبت از دندان‌های کودک دائمی را ازنظر دور داشت.

به‌این‌ترتیب تا سال‌های متمادی از دندان‌هایی سالم و مستحکم برخوردار خواهیم بود.

مطالب مرتبت : در اولین مراجعه کودک به دندانپزشک چه اتفاقی می افتد ؟

 

اینستاگرام : دندانپرشکی 

دندانپزشکی کودک مشهد

فهرست