روش درمان پوسیدگی دندان جلو

پوسیدگی دندان های جلویی می تواند گاهی خیلی دردناک باشد و باعث ناراحتی فرد شود. به علاوه بر دردناک بودن می تواند سلامت و زیبایی فرد را به خطر بیندازد.

دندان های جلویی شامل 8 دندان می باشد که 4 دندان بالا و 4 دندان در پایین وجود دارد. معمولاً در سن 8 تا 6 ماهگی این دندان ها ظاهر می شوند. دندان های جلویی نقش مهمی در غذا خوردن دارند.

درمان مناسب برای پوسیدگی دندان های جلو

یکی از رایج ترین پر کردن دندان ها که باعث رفع پوسیدگی و حفره دندانی می شود پر کردن و ترمیم دندان های جلو می باشد.

اغلب افرادی که دندان های جلویشان خراب می شود این تصور را دارند که هنگام پر کردن دندان از مواد نقره ای استفاده می شود؛ اما این تصور درست نیست دندانپزشکان برای پر کردن دندان های جلویی از مواد همرنگ دندان استفاده می کنند.

درمان پوسیدگی شدید دندان جلو

در بعضی از مواقع شدت پوسیدگی زیاد است که برای پر کردن دندان از مواد همرنگ آن نمی شود استفاده کرد و می توان از دو روش کمک گرفت. در روش اول ابتدا درمان ریشه انجام می شود و در انتها از روکش برای زیبا سازی ظاهر دندان استفاده می شود.

بهتر است اگر از روکش برای دندان های خود استفاده می کنید حتماً از روکش همرنگ دندان های دیگر استفاده کنید تا زیاد به چشم نیاید یعنی روکش دندان زیاد براق یا سفید نباشد.

روش دوم استفاده از ایمپلنت دندان می باشد. اگر بافت لثه شما سالم است و اگر پوسیدگی دندان به اندازه ای نیست که دندان کشیده شود نیازی به ایمپلنت نیست و از روکش استفاده کنید.

اما اگر پوسیدگی آنقدر زیاد است که باید دندان کشیده شود بهتر است بعد از کشیدن دندان از ایمپلنت استفاده کنید تا دندانی طبیعی و همرنگ دندان خود را جایگزین کنید.

چگونه از پوسیدگی دندان های جلو پیشگیری کنیم

ویزیت منظم و دوره ای دندانپزشکی می تواند کمک خیلی بزرگی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها باشد. پیشگیری از خرابی دندان ها هم در منزل شروع می شود.

به طور مثال اولین دندان های کودک شما که رشد کرد بهتر است برایش مسواک زدن را شروع کنید. زمانی که به سن مناسب رسید تا خودش بتواند مسواک بزند به او آموزش کامل و درست بدهید تا از مسواک به درستی استفاده کند.

بهتر است یادآوری کنید برای حفظ سلامت دندان های کودکتان روزانه دو بار از مسواک استفاده کند. همین طور استفاده از نخ دندان بسیار نکته مهمی است و استفاده از دهانشویه می تواند خطر پوسیدگی دندان ها را تا حد زیادی کم کند. از مصرف زیاد مواد شیرین و قندی پرهیز کند.

آیا فلوراید تراپی می تواند از پوسیدگی دندان های جلو پیشگیری کند

فلوراید تراپی می تواند از خطر پوسیدگی دندان ها جلوگیری کند؛ اما حتماً در نظر داشته باشید که این کار تحت نظر متخصص انجام شود.

امروزه در مدارس هم فلوراید تراپی به دست کارشناسان بهداشت انجام می شود و این کار هیچ دردی برای کودک به همراه ندارد.

با انجام فلوراید تراپی می توانید از هزینه های سنگین دندانپزشکی جلوگیری کنید.

ارتودنسی در مشهد

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.