ایمپلنت در مشهد

ایمپلنت یا همان ایمپلنتولوژی حاصل آخرین تحقیقات و تکنولوژی های روز دنیا است. قرار دادن ایمپلنت دندان در فک، درمانی نه چندان سخت است که عارضه ای در بر ندارد. این درمان همان نقش دندان های اصلی را تا پایان عمر برای بیمار ایفا می کند. از بین روش های مختلف جایگزینی ریشه دندان، کاشت دندان جایگزینی کامل محسوب میشوند، چراکه هم ریشه و هم تاج دندان را شامل می شوند.ایمپلنت پین های باریکی هستند که از تیتانیوم خالص سازگار بابدن  ساخته شده که درون استخوان فک گذاشته می شود.

به طور کلی هر مراجعه کننده ای  که نیاز به  کشیدن دندان داشته باشد کاشت ایمپلنت گزینه ی مناسبی برای وی خواهد بود .دندانپزشک عمومی یا متخصص میتواند کاشت ایمپلنت دندان را در شرایطی که مورد نیاز هست انجام دهد اما با توجه به این مسئله که گرافت های وسیع استخوانی {پیوند استخوان } باید توسط متخصص جراحی فک و صورت در بیمارستان انجام شود همچنین برای جراحی سینوس لیفت باز ، باید توسط جراح متخصص فک و صورت یا متخصص کاشت ایمپلنت در بیمارستان یا مطب انجام شود .

 

اولین چیزی که بیمار نیازمند به ایمپلنت به ذهنش متبادر میشود این است که کدامیک از انواع آن بهتر است و گاها مبهوت از انواع موجود در بازار ( انواع کره ای، آمریکایی ، ایمپلنتیوم ، ایمپلنت سوئیسی ، ایمپلنت sic و … ) درمان خود را به تعویق می اندازد. غافل از اینکه غالب ایمپلنتها خوب هستند به شرط آنکه توسط دندانپزشکی که کار را می داند انجام پذیرد. مهارت دندانپزشک در این درمان امری بس مهم و ضروری است.

 

در یک طبقه بندی استاندارد می توان گفت ایمپلنتها گزینه ی مناسبی هستند برای :

اشخاصی که تمایل به داشتن دندانهایی بامشابهت خیلی نزدیک به دندانهای طبیعی دارند .

افرادی که با دندان مصنوعی متحرک نمی توانند عمل جویدن را براحتی انجام دهند .

کسانی که دندانهای خود را از دست داده اند و نمی خواهند دندان مصنوعی متحرک داشته باشند.

کسانی که احتیاج به بریج (پروتز ثابت) دارند ولی نمی خواهند دندان های سالم مجاور جای خالی دندان از دست رفته شان آسیب ببیند یا تراشیده شود .

 

ایمپلنت قابلیت ماندگاری و بقا تا پایان عمر و در تمام طول زندگی را دارد. برخی از دندانپزشکان در این باره می گویند که بیمارانی داشته اند که تا ۲۰ سال قبل این عمل را انجام داده اند و کماکان از آن دندان درمان شده استفاده می کنند و مشکلی هم ندارند.

 

 • در پارمیس متخصص جراحی لثه و کاشت حضور دارد و تمام مراحل کاشت دندان در کلینیک پارمیس و توسط متخصص انجام می شود.
 • گاهی قبل از این درمان نیاز به پودر استخوان و یا درمان دیگر است که تنها توسط متخصص قابل تشخیص است.
 • ایمپلنت های سوئیسی و کره ای کاملا مرغوب با قیمت مناسب در پارمیس انجام میشود.
 • علاوه بر متخصص جراحی لثه وایمپلنت بخش های عمومی و تخصصی دیگر نیز در کلینیک فعال است:
  • تخصص جراحی فک و صورت
  • تخصص درمان ریشه (اندو)
  • تخصص کودکان و نوجوانان
  • تخصص ارتودنسی
  • تخصص ترمیمی و زیبایی
 • با توجه به متخصص های موجود در کلینیک در برخی موارد نیاز به مشاوره با سایر متخصصین است، که این مهم در پارمیس انجام می شود.
 • پارمیس فضایی شیک و بهداشتی دارد و مجهز به اتاق استریل مرکزی و رادیوگرافی داخل دهانی است.