ارتودنسی دندان یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که برای بیمارانی استفاده می‌شود که نحوه قرارگیری دندان‌های آن‌ها در دهان به دلایل مختلف نامناسب است و دندان‌ها به صورت صحیح قرار نگرفته اند و به همین دلیل بیمار با مشکلاتی در عملکرد تغذیه یا زیبایی مواجه می‌شود.
علم دندانپزشکی نه تنها در زیباسازی دندان ها به امروزه دانش دندانپزشکی بخوبی پیشرفت کرده است به طوری که روش های راحت تر و ساده تری را برای رسیدن به نتیجه مطلوب به کار می گیرد.
در روش های جدید که توسط متخصص ارتودنسی انجام می شود فرد کمتر به سیم ها و براکت هایی که با هر بار حرف زدن و خندیدن خود را نشان می دهند، اذیت می شود و تا طی کردن دور کامل مشکلی از نظر ظاهری ندارد.

ارتودنسی متحرک
ارتودنسی ثابت
ارتودنسی نامرئی
ارتودنسی پیشگیری
ارتودنسی لینگوال
ارتوسرجری(ارتودنسی و جراحی فک)

از آنجایی که رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند بررسی های دقیق و گاه مشاوره با حیطه های تخصصی دیگر است، کلینیک تخصصی پارمیس با بهره گیری از تیم تخصصی ارتودنسی و زیبایی شرایط ارائه بهترین خدمات را در این حیطه برای شما فراهم اورده است.

معمولا اغلب مشکلات ارتودنسی در ۷سالگی زمانی که بیشتر دندان های دائمی جلویی درآمده اند خود را نشان می دهند. البته امکان تشخیص برخی از مشکلات در سنین پایین تر نیز وجود دارد.  از وقتی که دندان های دائمی رویش پیدا می کند تا حدود ۱۲ تا ۱۵ سالگی می توان تغییرات استخوانی و عضلانی مثل بزرگ کردن فک بیماران را توسط متخصص ارتودنسی انجام داد.