درمان فاصله بین دندان ها

فاصله بین دندان ها نوعی بیماری به شمار می رود که با بالا رفتن سن این فاصله ها بیشتر می شود و فضای دهان و چهره را زشت می کند. البته بهتر است بدانید که گاهی در تکلم فرد هم تأثیر دارد که اگر هرچه زودتر اقدام نشود می تواند مشکلات جدی تری را به همراه داشته باشد.

درمان فاصله بین دندان ها با روکش کردن

در این روش با کمک گرفتن از مواد سفید رنگ فاصله میان دندان ها را از بین می برند. گاهی هم نیاز به روکش کردن دندان خواهد بود.

ممکن است زمانی که برای درمان فاصله از مواد سفید رنگ استفاده می شود به مرور این مواد بریزند و یا بشکنند و ممکن است تغییر رنگ بدهند. البته زمانی که ماده به دندان اضافه می شود هر چقدر هم پولیش داده شود باز هم ظاهری خوب ندارد. در این روش میکرو ارگانیزم ها در این ناحیه جمع می شوند و بر روی لثه در طولانی مدت تأثیر می گذارند.

از طرفی اگر بین دو دندان شماره یک فاصله باشد و لازم باشد درمان فاصله انجام شود از روکش دندان استفاده می شود؛ که خب ممکن است ظاهر دندان را بزرگتر نشان دهد.

درمان فاصله بین دندان ها با ارتودنسی

بهترین درمان برای فاصله بین دندان ها بستن فضای بین دندانی با روش ارتودنسی است؛ که این فاصله را به وسیله ارتودنسی به انتهای فک انتقال می دهند. زمانی که این فضا بسته می شود بیمار باز هم می تواند دندان های خود را داشته باشد. در روش ارتودنسی دیگر خبری از مده پر کنندگی نیست امکان تغییر رنگ وجود ندارد و از همه مهم تر دیگر این فضا بر نمی گردد.

اصول درمان فاصله بین دندان های شماره دو

با توجه به اینکه با تکامل بشر به مرور تعداد دندان های انسان کم می شود، برخی از افراد دندان های شماره دو دیگر ندارد. در این حالت دو روش می توان اجرا کرد. یک روش دیگر اینکه فضا را تنظیم کرده و دندان شماره دو به وسیله ایمپلنت بکاریم.

در این حالت هر چه قدر که ایمپلنت خوب کار شود باز هم یک دندان مصنوعی به حساب می آید و رنگش با دندان های دیگر فرق دارد و امکان دارد غذا در زیر ایمپلنت باقی بماند و یا فلز زیر آن دیده شود.

بهترین و مؤثرترین درمان برای فاصله بین دندان ها استفاده از ارتودنسی است. البته بهتر است بدانید ارتودنسی هم زمانی جواب می دهد که فضای بین دندان ها زیاد نباشد. گاهی آنقدر فاصله زیاد است که حتماً باید از ایمپلنت استفاده شود.

طول درمان فاصله بین دندان ها با ارتودنسی

متخصصان ارتودنسی می گویند که درمان فاصله بین دندان ها حدود دو سال طول می کشد. برای ارتودنسی تمام ناهنجاری ها  مرتب کردن دندان ها حال چه با ارتودنسی ثابت و چه با ارتودنسی متحرک ارتودنتیست مجاز به حرکت دندان در هر ماه فقط یک میلیمتر می باشد.

اگر این حرکت بیشتر از یک میلیمتر شود بدون شک به ریشه دندان و لثه فرد آسیب وارد خواهد شد.

 

اهمیت دندان شماره شش

ارتودنسی در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.