روش های ترمیم و زیبا سازی دندان های جلو در پارمیس مشهد

معمولاً دندان‌های جلو نسبت به دندان‌های عقب صاف‌تر بوده و دسترسی به آن‌ها آسان‌تر می‌باشد، بنابراین به‌راحتی می‌توان آن‌ها مسواک زد و از نخ دندان برای تمیز کردن این دندان‌ها استفاده نمود. اما امکان پوسیدگی برای همه دندان‌ها وجود دارد؛ بنابراین با مشاهده پوسیدگی و قبل از وخیم شدن شرایط دندان باید جهت ترمیم دندان‌های جلو اقدام نمود.زیبا سازی دندان مشهد

زیبایی و ترمیم دندان‌های جلو از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، به دلیل دیده شدن این دندان‌ها در تعاملات اجتماعی زیبایی این دندان‌ها اهمیت ویژه‌ای دارند و درصورتی‌که دچار آسیب شدند، دندانپزشکان از روش‌ها مختلفی نظیر ایمپلنت، لمینت، جرم‌گیری، ارتودنسی، بریج، ونیر و کامپوزیت استفاده می‌کنند.

 اهمیت زیبایی دندان‌های جلو زیبا سازی دندان مشهد

اهمیت دندان‌های جلو به علت زیبایی و ایجاد طرح لبخند برای افراد نقش مهمی را ایفا می‌کنند و درصورتی‌که دچار آسیب یا صدمه شوند به‌وسیله روش‌ها مختلف می‌توان آن‌ها را ترمیم کرد. امروزه‌ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده و زیبایی دندان از جایگاه خاصی برخوردار می‌باشد.

 دلیل خراب شدن دندان‌های جلو

 • پوسیدگی دندان
 • ضربه دیدن دندان
 • برگشت لثه
 • عفونت لثه
 • تورم پالپ
 • آبسه

چگونگی ترمیم دندان‌ها

 • ترمیم به روش مستقیم

در این روش در داخل فضای دهان صورت می‌گیرد و از طریق تزریق یک ماده نرم به حفره دندانی می‌توانیم به ترمیم و بازسازی بافت موردنظر بپردازیم تا ظاهر دندان‌ها را به‌خوبی نمایش دهیم.

ترمیم به‌وسیله آمالگام زیبا سازی دندان مشهد

آمالگام ماده‌ای از جنس جیوه، نقره، قلع، روی و مس می‌باشد که ارزان و بادوام می‌باشد و جهت ترمیم دندان‌های پوسیده استفاده می‌شود؛ اما به علت رنگ سیاه مواد برای ترمیم دندان جلو بکار برده نمی‌شود.

 ترمیم با کامپوزیت

این نوع ترمیم مانند ترمیم با آمالگام است ولی از رزین‌هایی به رنگ دندان استفاده می‌شود که برای دندان‌های جلویی بسیار کاربرد دارد، اما نسبت به آمالگام از دوام کمتری برخوردار است. همچنین امکان تغییر رنگ در آن وجود دارد، از مزایای این روش می‌توان به سالم ماندن بافت و ساختمان دندان پس از ترمیم اشاره کرد. از کامپوزیت جهت ترمیم پوسیدگی، شکستگی و اصلاح ابعاد دندان استفاده می‌شود.

 ترمیم پروتز اینومر

درواقع اینومر یک ترکیب رنگ دندان است که حاوی فلوراید می‌باشد و از پوسیدگی دندان‌های دائمی و شیری ممانعت به عمل می‌آورد.

 باندینگ زیبا سازی دندان مشهد

باندینگ یا ونیر دندانی، از لایه‌های باریکی از پورسلین تهیه می شوند که جهت ترمیم دندان‌های شکسته شده پیشین به کارمی روند. رنگ مواد مشابه مینای دندان طبیعی است و دندانپزشک از این مواد پرکننده برای چسباندن به مینای دندان استفاده می‌کند.

 • ترمیم به روش غیرمستقیم

درروش غیرمستقیم از موادی مانند ونیر، تاج، پل و ایمپلنت جهت چسبیدن به خارج از سطح دندان استفاده می‌شود که در مقایسه با روش مستقیم از هزینه زیادی برخوردار می باشد.

 لمینت دندانی

لمینت دندان یک‌لایه روکش مشابه دندان است که از جنس کامپوزیت یا سرامیک بوده و بر روی سطح خارجی دندان‌های جلویی برای رفع عیوبی مانند ناصافی و لب‌پریدگی دندان‌های جلو استفاده می‌شود، همچنین از دوام خوبی برخوردار می‌باشد و دندانپزشک بدون تراشیدن دندان و به کمک چسب مخصوص آن را به دندان می‌چسباند. از این روش معمولاً برای رفع بدرنگی دندان، اصلاح دندان‌های نامرتب و کج و از بین بردن فاصله بین دندان‌ها استفاده می‌شود.

 روکش دندانی

سرپوش یا روکش دندانی یک روش مقرون‌به‌صرفه می‌باشد، زیرا یک ماده سفیدرنگ از جنس فلز، سرامیک و یا ترکیبی از فلز و سرامیک بر روی سطح دندان قرار می‌گیرد. به‌این‌ترتیب روکش بر روی سطح عصب شده یا ایمپلنت شده توسط چسب مخصوص قرار می‌گیرد و سطح آسیب‌دیده را پوشش می‌دهد. روکش دندان نسبت به ونیر می‌تواند بخش زیادی از دندان را پوشش دهد، البته باید دانست که برای دندان‌های جلو از روکش سرامیکی استفاده می‌شود.

 پل دندانی زیبا سازی دندان مشهد

بریج یا پل دندان یک نوع دندان مصنوعی است که فضای بین دو دندان که خالی شده است را می‌پوشاند. بریج می‌تواند نحوه گفتار را بهبود ببخشد و مانع از کج شدن یا حرکت دندان‌ها شود. معمولاً جنس بریج از پرسلین، فلز یا ترکیبی از هر دو می‌باشد و به‌نوعی محافظ دندان‌های طبیعی و ایمپلنت به شمار می‌رود.

 ایمپلنت

ایمپلنت ماده‌ای از جنس تیتانیوم است که اگر دندان‌ها به دلایلی کشیده شده باشند، دندانپزشک به‌وسیله روش جراحی ایمپلنت را به استخوان فک پیوند می‌دهد و همانند ریشه برای دندان مصنوعی می‌باشد به‌وسیله روکش، ایمپلنت از ظاهری طبیعی برخوردار می‌باشد؛ همچنین علاوه بر پر کردن جای خالی دندان به بهبود ظاهری و ایجاد طرح لبخند کمک می‌کند.

 بلیچینگ

یک فرآیند جهت پاک‌سازی رنگ‌دانه‌های تیره موجود بر روی سطح دندان است. دندانپزشک به کمک محلول‌ها و مواد شیمیایی خاص مانند هیدروژن پر اکسید و با تاباندن اشعه، اقدام به سفید کردن دندان می‌نماید. این روش خطری برای دندان به دنبال نخواهد داشت.

 ارتودنسی دندان

دندانپزشک به‌وسیله تجهیزات مخصوص و با اعمال فشارثابت به دندان‌ها به‌طور مداوم و به‌آرامی دندان‌ها را ردیف و تراز می‌کند. برای شکل دادن و نظم بخشیدن به دندان‌های جلویی، از براکت استفاده می‌کند و آن را بر روی همه دندان‌ها قرار می‌دهد تا همه دندان‌ها به شکل مرتب در یک سطح قرار بگیرند. ارتودنسی به روش‌های مختلف ثابت، متحرک و نامرئی انجام می‌شود. به این ترتیب دندانپزشک با توجه به شرایط دهان و دندان تشخیص می‌دهد که از کدام روش برای مرتب‌سازی دندان‌ها استفاده نماید.

 جراحی زیبایی لثه

 داشتن لثه‌های سالم در زیبایی دندان نقش مهمی ایفا می‌کند، در برخی مواقع و زمانی که دندان‌ها کوچک به نظر می‌رسند، دندانپزشک مقداری از بافت لثه را برمی‌دارد و از لمینت برای تنظیم ارتفاع دندان و زیبایی آن‌ها استفاده می‌نماید.

چگونه از دندان‌ها مراقبت کنیم

 • مصرف مواد قندی و شیرینی‌ها را کاهش دهیم.
 • مسواک زدن و نخ دندان را به شکل منظم انجام دهیم.
 • از خمیردندان مناسب استفاده کنیم.
 • از دهان‌شویه استفاده نماییم.
 • به شکل مرتب و دوره‌ای نزد دندانپزشک مراجعه کنیم.(زیبا سازی دندان مشهد)

دندانپزشکی در مشهد

ایمپلنت در مشهد

بریج دندان

دندان و زیبایی

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست