همه چیز درباره ایمپلنت دندانی

کاشت دندان از طریق ایمپلنت دندانی توانسته هزاران بیمار دندانپزشکی را با وجود آسیب های زیاد نجات دهد. به این دلیل که فرد توانسته دوباره اعتماد به نفس خود را برای حرف زدن و خندیدن و غذا خوردن به دست بیاورد.

روش ایمپلنت دندان یک روش نوین در جامعه دندانپزشکی می باشد، افرادی حالا به دلایل مختلف دندان های خود را از دست داده اند یا چند دندان از بین رفته دارند می توانند کاندید خوبی برای ایمپلنت دندان باشند. هرچند پیشنهاد می دهیم که قبل از اقدام به عمل ایمپلنت به یک متخصص ماهر ارتودنسی مراجعه کنید تا بررسی های لازم انجام شود و به صورت اصولی ایمپلنت دندان را انجام دهید.

ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟

بعد از مشاوره های لازم، جراح محلی را که برای کاشت ایمپلنت دندانی در نظر گرفته است را مورد بررسی قرار می دهد.

بعد از آن تصویر برداری دندان انجام می دهد. سپس کیفیت استخوان فک را ارزیابی می کند که مشخص شود که آیا استخوان بیشتری برای محل ایمپلنت لازم است یا خیر.

گاهی استخوان فک ضخامت کافی برای پیوند را ندارد و لازم است که پیوند استخوان فک انجام شود. تا ضخامت کافی برای کاشت دندان به دست بیاید.

پیوند استخوان فک روش های مختلفی دارد. گاهی امکان دارد از استخوان طبیعی دندان ها استفاده شود و یا گاهی امکان دارد مواد مصنوعی برای جایگزینی استخوان فک تحلیل شده استفاده شود.

زمانی که کاملاً مشخص شد می توان از ایمپلنت دندانی در محل دندان از دست رفته استفاده کرد، اقدامات لازم برای جراحی کاشت ایمپلنت دندان انجام می شود. اغلب برای کاهش استرس و نگرانی بیمار از بی حسی موضعی استفاده می شود.

مرحله بعدی کاشت ایمپلنت دندانی به روش زیر است:

  • کار گذاشتن پایه های فلزی در استخوان فک برای دندان از دست رفته که این کار به وسیله برش های کوچک بر روی لثه انجام می شود.
  • مرحله بعد متصل کردن پست های کوچک تیتانیومی به پایه های فلزی است. تیتانیوم به استخوان فک پیوند می خورد و راحت تر جذب می شود.
  • در آخر دندان مصنوعی، از طریق یک قالب فلزی یا پیچ به ایمپلنت وصل می شود. دندان مصنوعی به شکل پروتز است. پروتز هم از طریق ایمپلنت به دندان وصل می شود.

مزایای ایمپلنت دندانی

در این قسمت به سه مزیت اصلی ایمپلنت دندان یعنی راحتی، ماندگاری، زیبایی ظاهری اشاره می کنیم.

ماندگاری ایمپلنت دندان

ممکن است ساختار استخوان فک در هر قسمت از بین برود و منجر به ساییدگی شود و این مسائل می تواند منجر به مشکلات زیاد در ساختار صورت و فک شود و از نظر تراز به مشکل بخورد. دندان مصنوعی نمی تواند به راحتی این مشکل را حل کند، به این دلیل که در بالای لثه قرار می گیرد.

راحتی ایمپلنت لثه

ایمپلنت به میله کوچک تیتانیومی وصل است و در لثه کاشته می شود. به همین دلیل باعث می شود مثل دندان طبیعی به نظر برسد.

حفظ ظاهر طبیعی دندان با ایمپلنت دندان

در آنجایی که ایمپلنت دندانی به میله های کاشته شده در لثه ها وصل می شوند، دندان های مصنوعی کاملاً طبیعی و واقعی به نظر برسند.

ایمپلنت در مشهد

همه چیز درباره لمینت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.