مدت‌زمان انجام ایمپلنت در مشهد

مدت زمان انجام ایمپلنت مشهد :> برخی بیماران وقتی برای کاشت ایمپلنت در مشهد به کلینیک دندانپزشکی مراجعه می‌کنند، علاقه مند هستند که کاشت ایمپلنت در زمان کوتاه انجام شود.

باید دانست که روند کاشت ایمپلنت در مشهد پس از کشیدن دندان برای افراد مختلف تفاوت دارد یعنی ممکن است برای برخی ایمپلنت فوری مزایای زیادی داشته باشد و برای برخی از افراد کاشت ایمپلنت طولانی‌مدت، مناسب‌تر باشد.

ایمپلنت فوری چیست؟

در ایمپلنت فوری با کشیدن دندان طبیعی هم‌زمان پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می‌شود.

 ایمپلنت طولانی‌مدت (21 فروردین 1400)

برای کاشت دندان درمشهد ایمپلنت بر طبق روش متداول و سنتی ابتدا دندانپزشک ریشه دندان ازدست‌رفته را از دهان بیمار بیرون می‌آورد و در حدود ۳ تا ۶ ماه صبر می‌کند تا بافت‌های محل کشیدن ریشه و پیرامون آن ترمیم یابد.

پس‌ازاین‌که روند بهبود به‌طور کامل انجام شد کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. در فاصله بهبود بافت‌های دندان کشیده شده بیمار قادر خواهد بود از دندان مصنوعی استفاده کند تا باعث آزار وی نشود.

به جهت کاشت ایمپلنت در موضع بهبودیافته در ابتدا فیکسچر در درون استخوان فک کار گذاشته می‌شود و ۶ ماه بیمار باید صبر نماید تا پایه ایمپلنت بااستخوان فک پیوند بخورد و سرانجام پروتز دندان مصنوعی را بر روی پایه ایمپلنت قرار می‌دهند.

 بهترین زمان‌برای انجام ایمپلنت (21 فروردین 1400)

با توجه به استخوان فک ۴ نوع روش ایمپلنت توسط پزشک متخصص انجام می‌شود

  1. ایمپلنت فوری که هم‌زمان پس از کشیدن دندان انجام می‌شود
  2. ایمپلنت پس از ۴ تا ۸ هفته پس از کشیدن دندان، درزمانی که بافت لثه بهبود پیدا کند.
  3. ایمپلنت پس از ۱۲ تا ۱۶ هفته بعد از کشیدن دندان و زمانی که بافت استخوان‌ترمیم پیدا کند.
  4. ایمپلنت پس از ۱۶ هفته که حفره دندان به‌طور کامل بهبود پیدا کند.

 ایمپلنت درروش کوتاه‌مدت چگونه انجام می‌شود؟(21 فروردین 1400)

درروش ایمپلنت فوری یا کوتاه‌مدت روند کاشت درمان در طی چند هفته پس از کشیدن دندان انجام می‌شود.مدت زمان انجام ایمپلنت مشهد

برای کاشت ایمپلنت فوری یا مدت کوتاه پس از چند هفته بعد از کشیدن دندان اقدامات اولیه انجام می‌شود اما این روش باید در شرایط خاص و تحت نظر دندانپزشک انجام شود.

از مواردی که باید موردبررسی قرار بگیرد بیماری‌های لثه‌ای می‌باشد و ابتدا باید عفونت به شکل کامل درمان شود و بعد ایمپلنت دندانی انجام شود زیرا در غیر این صورت امکان دارد کاشت دندان موجب عفونت مجدد شود و کاشت ایمپلنت ناموفق خواهد بود.

 اقدامات پس از کشیدن دندان (21 فروردین 1400)

پس از ۲ تا ۴ ماه بعد از کشیدن دندان زمان مناسبی برای گذاشتن ایمپلنت می‌باشد در این فاصله استخوان فک به‌خوبی بهبود پیداکرده است و ایمپلنت به‌خوبی بااستخوان فک پیوند می‌خورد و نتیجه کار رضایت‌بخش بوده و ازنظر زیبایی ظاهر خوبی ایجاد می‌کند.مدت زمان انجام ایمپلنت مشهد

معمولاً افراد دوست ندارند جای خالی دندان خود را دهان ببینند و می‌خواهند به‌سرعت فرایند کاشت ایمپلنت به‌سرعت انجام شود؛ اما ممکن است بیمار در این زمان نیاز به پیوند استخوان داشته باشد و سپس کاشت ایمپلنت انجام شود.کاشت دندان در مشهد

باید دانست که اگر فاصله بین کشیدن دندان تا کاشت ایمپلنت دیرتر انجام شود باعث آسیب‌دیدگی استخوان فک خواهد شد و سایر دندان‌ها نامنظم و کج خواهند، شد همچنین بازسازی استخوان فک برای شما هزینه‌ای دوچندان ایجاد خواهد کرد.

 برای کاشت ایمپلنت در مشهد چه اقداماتی باید انجام شود؟

دندان‌پزشک از دندان‌ها عکس می‌گیرد و موقعیت دندانی را جهت گزینش بهترین روش کشیدن دندان انتخاب نماید. بیمار باید شرایط سلامت و مصرف هر نوع دارو را به پزشک متخصص خود اعلام کند این‌که می‌گوییم دارو به این معنا است که هر نوع داروی تجویزشده توسط پزشک یا بدون تجویز، داروهای گیاهی و سایر داروها را به اطلاع پزشک برساند.

با توجه به این‌که بیمار درجه شرایطی به سر می‌برد مدت‌زمان کاشت ایمپلنت در افراد مختلف تفاوت خواهد داشت. اگر از شرایط خوبی برخوردار هستید و از تراکم استخوانی مطلوبی برخوردار هستید، می‌توانید از ایمپلنت فوری استفاده نمایید.مدت زمان انجام ایمپلنت مشهد

درهرصورت ایمپلنت فرایندی زمان‌بر می‌باشد و با اندکی صبر و شکیبایی می‌توانید از نتیجه خوبی برخوردار باشید.

 می‌توان عمل ایمپلنت را در سه مرحله تقسیم‌بندی کرد

 مرحله اول فاز ارزیابی

در این مرحله از کشیدن دندان تا اقدام به پیوند استخوان فک (در صورت نیاز) را در برمی‌گیرد. ابتدا عمل سی‌تی‌اسکن انجام می شود و پزشک متخصص ساختار استخوان را در موضع کاشت دندان موردبررسی و مطالعه قرار می‌دهد.

بنابراین اگر زمان از دست دادن دندان طولانی باشد باید عمل پیوند استخوان انجام شود زیرا در سال اول از دست دادن دندان سرعت تحلیل استخوان دو برابر می‌شود.

 مرحله دوم- فاز قرار دادن پایه ایمپلنت

در این مرحله، پایه اصلی ایمپلنت در استخوان قرار می‌گیرد و زمانی برای ترمیم به موضع داده می‌شود. این عمل بین ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد و ۳ تا ۶ ماه لازم است تا جراحت‌ها و بافت ترمیم شود. در این مدت ایمپلنت (معمولاً جنس ایمپلنت از آلیاژ تیتانیوم می‌باشد) درون بافت فک التیام می‌یابد و با بافت استخوانی اطراف پیوند می‌خورد.

 مرحله سوم فاز قرار دادن تاج

در فاز سوم یک‌دندان مصنوعی یا یک تاج بر روی پایه اصلی ایمپلنت که قبلاً در فک قرارگرفته بود مستقر می‌شود. سپس یک تصویر از دهان ساخته می‌شود و دندان‌های جدید را به‌نحوی‌که کاملاً مطابق با دندان‌های واقعی بیمار باشد و ازلحاظ شکل و اندازه متناسب با دهان فرد باشد می‌سازند. طول این مرحله تقریباً دو هفته به طول می‌انجامد.

آنچه  در اینجا باید گفت این است که هرگز گول تبلیغات افرادی که ادعا می‌کنند، می‌توانند در یک روز ایمپلنت را دردهان بکارند، نخورید زیرا این اقدام شمارا در معرض خطر ایمپلنت ناموفق قرار می‌دهد.

مناسب‌ترین روش برای اطمینان طولانی‌مدت، قرار دادن پایه اصلی ایمپلنت دندان و مهلت دادن به بافت جهت پذیرش ایمپلنت می‌باشد.

 متن تهیه شده توسط کلینیک پارمیس 

سیگار کشیدن بعد از ایمپلنت

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست